ВО "Свобода"

ENG

23 травня
Херсонський осередок ВГО "Сокіл" провів лекцію з нагоди Дня героїв
Херсонський осередок ВГО "Сокіл" провів лекцію з нагоди Дня героїв

Херсонський осередок ВГО "Сокіл" провів лекцію-дискусію з нагоди Дня героїв. Темами розмови стали День героїв та історія його виникнення, Україна в роки Перших визвольних змагань, Кримська операція Петра Болбочана.

Під час заходу було презентовано книгу Сергія Громенка "Забута Перемога. Кримська операція Петра Болбочана". Один екземпляр книги передали бібліотеці, тепер кожен охочий може прочитати її в Херсонській обласній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Депутат Херсонської міської ради Віталій Урбанський у своїй промові зазначив: "Є три основні складові успішного розвитку держави: побудова стратегії розвитку, побудова потужного війська, ідеологічно та культурний розвиток. Проводячи паралелі з сьогоденням, можна зробити певні висновки. Україна за останні роки після Революції гідности так і не стала об'єктом геополітики, а лишається її суб'єктом. У фактичному стані війни держава продовжує недофінансовувати армію, Збройним Силам України продовжують допомагати волонтерські рухи. Це однозначний показник, що влада не хоче по-справжньому протистояти агресору. Ідеологічно-культурну царину держава фінансує за залишковим принципом. Саме брак державної роботи саме в цих напрямках призвів до втрати українцями державності на початку ХХ ст.

Окремо хочу нагадати про загибель Петра Болбочана. Він як авторитетний військовий був незручний тодішньому Києву, де за владу боролися Гетьманат, Центральна Рада та Директорія. Був розстріляний своїми же. Тому найголовніше для сучасної побудови політики України ‒ знати історичні події минулого, їхні причини та наслідки. Знати та проаналізувати, щоб не повторити зараз".

Прес-служба Херсонської обласної організації ВО "Свобода"