ВО "Свобода"

ENG

30 березня
Депутати Херсонської міськради вимагають від Федерації футболу України заборонити символіку терористичних організацій "ДНР/ЛНР"
Депутати Херсонської міськради вимагають від Федерації футболу України заборонити символіку терористичних організацій "ДНР/ЛНР"

30 березня 2018 року депутати Херсонської міської ради звернулися до Федерації футболу України з вимогою невідкладно звернутись до ФІФА, УЄФА щодо внесення символіки фейкових "ДНР" та "ЛНР" до "Переліку дискримінаційних символів та символіки в європейському футболі" та заборонити їх використання. Звернення під час сесії оголосив депутат від ВО "Свобода" у Херсонській міськраді Євген Матковський.

У тексті звернення, зокрема, зазначено:

"Ми, депутати Херсонської ради VII скликання та вболівальники футбольного клубу "Кристал" Херсон, занепокоєні ситуацією, що складається під час проведення спортивних змагань під егідою Союзу європейських футбольних асоціацій (далі ‒ "УЄФА") протягом останнього часу. На трибунах стадіонів регулярно з'являється символіка, яка є неприйнятною для цивілізованого суспільства. Як УЄФА, так і ФФУ щоразу декларують повагу та чинного законодавства, правил та норм УЄФА, а також "європейських цінностей", тому ігнорування фактів появи пропаганди тероризму викликають огиду. Йдеться про символіку терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР", що відкрито продовжують свою злочинну діяльність на частині території України.

На жаль, змушені констатувати, що ФФУ за чотири роки з початку окупації Криму та військової агресії РФ в Україні не зробила жодних дій з метою заборони використання символіки, що відверто пропагує тероризм та дискримінацію на футбольних матчах. Як Вам відомо, діяльність зазначених терористичних організацій відбувається з кричущими порушеннями прав людини, вчинення злочинів проти життя та здоров'я, гідності та власності мирного населення. Починаючи з 2014 року, в результаті їхніх дій загинуло понад 10 000 осіб, понад 25 000 отримали поранення чи іншим шляхом постраждали. Діяльність цих організацій постійно засуджує як керівництво України, так і міжнародна спільнота (в тому числі ООН та ОБСЄ), а тому безмовно повинна бути засуджена й ФФУ, УЄФА та ФІФА.

Більше того, зазначені організації скоюють не лише злочини, що підпадають під ознаки тероризму, це і насильство та дискримінація щодо українського народу, мирного населення захоплених територій, представників законної влади України, міжнародних спостерігачів, журналістів та членів громадських організацій, мирних громадян інших країн.

Необхідність заборони цієї символіки підтверджується й тим фактом, що на даний момент прапори так званих республік використовують у тому числі для пропаганди тероризму, насилля (…), їхня демонстрація здійснюється і з метою провокування масових заворушень на стадіонах. За таких умов подібні дії провокують інших відвідувачів стадіону на вчинення відповідних дій, що може призвести до заворушень та безладів на самих стадіонах та за їхніми межами. Публічна демонстрація такої символіки ображає честь і гідність кожної порядної людини, порушує чинне українське та європейське законодавство, а також правила та норми УЄФА. Останні матчі, зокрема, такі як "Рома" ‒ "Шахтар" чи "Стяуа" ‒ "Лаціо" змушують вимагати відповідної реакції від футбольної влади, оскільки бездіяльність ФФУ та УЄФА в цій частині ставить питання про їхню компетенцію та послідовність у діях. Якщо ж ситуація і надалі залишиться без реакції, ми залишаємо за собою право реагувати згідно з власними поглядами та принципами.

Зважаючи на вищезазначене, вимагаємо від ФФУ невідкладно звернутися до ФІФА, УЄФА з вимогами внести символіку "ДНР" та "ЛНР" до "Переліку дискримінаційних символів та символіки в європейському футболі" та заборонити її використання на футбольних матчах".

Прес-служба ВО "Свобода"