ВО "Свобода"

ENG

29 січня 2017
У Херсоні вшанували загиблих студентів-крутянців смолоскипним ходом
У Херсоні вшанували загиблих студентів-крутянців смолоскипним ходом

29 січня близько 300 херсонців пройшли смолоскипним ходом з нагоди 99-ої річниці героїчного чину студентів-гімназистів, які обороняли Київ від большевицьких військ під залізничною станцією "Крути". Організували захід місцеві осередки ВГО "Сокіл", ВО "Свобода", "Правого Сектора" та "ДІЇ".

На початку маршу покладанням квітів біля постаменту Небесної сотні, вшанували загиблих майданівців під час Революції гідности. Потім, рушивши від центральної площі міста, активісти пройшли центральними вулицями міста. Дорогою вшанували "кіборга" з "Правого Сектора" Олександра Райхарта ("Чорний") та поклали вінки й квіти біля меморіальної дошки. Учасники заходу згадали і героя-сокільця Мирослава Мислу ("Мисливець") та інших полеглих на фронті московсько-української війни.

Марш супроводжувався піротехнічними засобами. Закінчилося дійство біля Алеї Героїв, де учасники поклали квіти сучасним загиблим синам України з Херсонської области.

"Сьогодні ми вшановуємо студентів-героїв, які загинули а битві під Крутами. Як і майже 100 років тому, новітні герої України ведуть ту саму війну з одвічним нашим ворогом. Якщо сьогодні сотні херсонців вийшли вшанувати героїв, то це значить, що крутянці перемогли!" - коментує захід керівник Херсонського обласного осередку ВГО "Сокіл" Євген Кравченко.

Голова Херсонської обласної організації ВО "Свобода" Олег Гаврилко, коментуючи цю історичну подію, згадує візит з волонтерською місією в розташування підрозділу "Карпатська Січ" і розмову з її командиром Олегом Куциним "Кумом": "Друг Олег розповів, що відчував неминучість війни з Московією і тому готувався до неї. Його впевненість у саме такому розвиткові подій опиралася на знання історії нашого народу. Пам'ятаємо, що подвиг героїв Крут довгі роки приховували від нас, щоби ми не знали своїх героїв. Тому дуже важливо зберегти пам'ять про них. Як і пам'ять про героїв нинішньої московсько-української війни".

Продовжив очільник свободівців в області порівнянням тодішньої єдности студентів із необхідністю сучасної єдности всіх націоналістів: "Тоді під Крутами вийшло близько 300 студентів боронити свою столицю. Багато хто не знав один одного, але вони вийшли на бій з єдиною метою - захистити Україну. Сьогодні ми проводимо марш разом - партії та організації правої ідеології. Війна, як і у нас, у "Свободи", так і у вас забрала і продовжує забирати найкращих із наших лав. Тому ми, як і крутянці, повинні об'єднуватися в міцний націоналістичний кулак заради єдиної мети - побудови національної держави".

Прес-служба Херсонської обласної організації ВО "Свобода"